| Awp_Alex_1990 a întrebat:

Salutare tpu.Am dioptrii de 0.50 si 0.75 la ochi si nu vreau sa port ochelari.Doctorul oftalmolog a spus ca am aceasta problema din nastere.Eu imi petrec foarte mult timp pe PC si tel. Exista niste exercitii-metode pentru recapatarea vederii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JetBlueJet a răspuns:

Nu happy
Trebuie sa porti ochelari.

*Si eu m-am nascut cu probleme de vedere. Port ochelari de la 2 ani, in prezent am 17 si tot nu mi-a trecut.Desi aud ca daca am sa port imi va trece, ceea ce nu cred.
-Daca nu porti ti se va inrautati.
-Poti opta pentru lentile de contact dar sunt periculoase si te-ai putea alege cu o infectie.
-Poti purta ochelari si daca ii porti cum trebuie s-ar putea sa treaca.Ei nu te ajuta sa vezi doar pe moment iti imbunatatesc vederea.
-Iti iei o pereche cu rame faine si nu se va intampla nimic.