| GhostSura a întrebat:

Salutare, TPU! Am o intrebare, daca iau calciu, vitamine sa-mi intaresc oasele, ca le am putin cam slabe si vreau sa le intaresc, se intampla ceva? Adica fara sa ma duc la doctor, sa fac vizita etc, ca sunt sigur ca am oasele slabe.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CulturismsiFitness a răspuns:

Daca vrei sa urmezi o cura de calciu majoritatea idiotilor de aici o sa iti spuna ca nu e nimic rau si ca nu patesti nimic. Eu iti recomand SA MERGI LA DOCTOR sa i spui ce problema ai si sa spui ce vrei sa faci.El are vitamine mult mai bune decat cele pe care le poti lua din farmacie. Aici e vorba de sanatatea ta si de oasele tale. Daca iei de capu tau poti avea depuneri de calciu pe incheieturi si cu timpul o sa inceapa sa te doara si o sa ai mobilitate redusa. DUTE LA DOCTOR!

2 răspunsuri:
| Adrian277 a răspuns:

De unde esti asa sigur ca ai slabe? Sa sti ca fierul, calciul si alte vitamine nu se iau dupa ureche. Poti intreba la farmacie daca nu vrei sa mergi la doctor.

| grymm a răspuns:

Din cate stiu eu, trebuie sa mergi la doctor si dupa poti sa faci ce vrei tu.