| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare legata de sanatate: o nepoata in luna a 9-a de sarcina trebuie sa nasca in aproximativ 1-2 saptamani. saptamana trecuta a fcaut o pareza faciala pe partea dreapta,nu are gust la mancare, piciorul si mana dreapta sunt usor amortite si la gura buza superioara usor stramba. intrebarea este daca poate naste pe cale naturala sau cezariana? si care ar fi motivele acestei pareze, daca se poate trata si poate avea urmari pe viitor.mentionez ca momentan nu ia nici un tratament deoarece medicii risca sa-i dea tratament pentru a nu-i influenta sarcina si a avea probleme la nastere. va doresc o zi buna si sper ca se va gasi cineva in masura sa-mi dea un raspuns in cursul zilei de azi.dau Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Cu aceste probleme nu cauta raspunsul aici, mergi cu ea la medicul de familie si de acolo o va trimite la un specialist... poate vor grabi nasterea ca sa-i administreze tratamentul...sa nu stea asa si sa astepte.

| airflow a răspuns:

Imi pare rau sa aud chestia asta, dar nu aici gasesti raspunsul la problema asta!
e ceva foarte grev, du te cu ea la un medic neaparat te rog mult!