| Lifer619 a întrebat:

Salut!
Anul trecut am fost diagnosticat cu o semi pareza faciala.
La inceput era doar un disconfort in zona gurii si pleoapa ochiului drept era putin mai lasata.
In prezent a trecut 1 an si simptomele s au agravat pe parcurs.Nu am control complet asupra buzelor,limbii, inca le simt amortite si nu pot sa zambesc sau sa apropii buzele, etc.
Doctorul nu mi-a spus decat ca o sa treaca in timp dar deja a trecut cam mult si nu e ceva pe care o pot suporta.Mai este cineva care a patit ceva de genul si a primit vreun tratament sau remediu?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda sa-ti schimbi neurologul, fiindca asta nu te ajuta deloc, ori nu stie... ori nu-i pasa.

La asemenea probleme de paralizie nu exista tratament standard, fiindca nu se cunoaste cauza care a produs paralizia, de aceea este nevoie de investigatie medicala si parerea a 2-3 neurologi, ca sa fii sigur ca ai un diagnostic clar si primesti tratament adecvat problemei tale.

Iti doresc din toata inima multa, foarte multa sanatate!

| Lifer619 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc mult!
In august am urmatorul control.
O sa discut din nou despre problema si sper sa gasesc o rezolvare.

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Ar trebui sa mergi din nou la medic si sa ii demonstrezi ca s-a agravat. Daca nu te duci el va presupune ca a avut dreptate si ca esti mai bine.

| Lifer619 explică (pentru dullcat):

Da,multumesc!
Sper sa gasesc o rezolvare.