| CASTRAVETE112 a întrebat:

Am o problema.
Am jucat fotbal si am facut o beșică deasupra calcaiului, Duminica am meci. Ce asa putea sa pun pe ea? Am rupt-o deja

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alex15ccc a răspuns:

Un pasture cu rivanol sa nu se infecteze si o crema pentru arsuri sau ceva pentru cicatrizare. cred ca pana duminica ar trebui sa se vindece pe jumatate.

p.s. foloseste "basica" in loc de "besica"

| andy14 a răspuns:

Gasesti la farmacie plasturi speciali urgo si compeed

| RRoberto2018 a răspuns:

Basicuta pe care o ai, este cel mai probabil, batatura. Nu te stresa ca nu e nimic grav. Pune un plasture, o compresa cu rivanol, sau alifie de galbenele si mentine zona afectata curata. Poti avea sanse sa se vindece pana duminica, dar pana atunci nu mai purta incaltamintea care te-a jenat, poarta ceva mai lejer, mai confortabil.