| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, Cu Mine.
Am 14 ani si ma numesc Ionut. Cand aveam 12-13 ani ma miscam super bine, ma bateam cu oricine ma provoca si nu aveam nici-o problema, ma simteam viu 100%. Problema mea este urmatoarea: Am avut niste probleme de sanatate pe la 12 ani cu inima, dar asta nu ma impiedicat sa ma simt ff bine, treaba e ca... Am ajuns la 14 ani si ma simt ca o leguma, nu-mi mai simt forta, acum imi este frica sa ma mai bat cu altii ca o sa ma mai bata, nu-mi mai cunosc forta. Ma simt slabit, pur si simplu parca asi fi un mort, nu mai sunt acel copil care sarea si zburda se batea... Dupa cum am si spus imi este frica sa ma mai si bat. Stie cineva ce-oi putea sa am?

Doresc Seriozitate. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti-ai raspuns singur la intrebare.Ai spus ca ai probleme cu inima.Tu traiesti pe lumea asta doar pentru bataie? Este exemplul dat de tine.Nu iti poti folosi inteligenta si la altceva? Mult mai folositor.Pentru tine, in special.Nu te juca cu bolile de inima.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Foarte bine ca-ti este frica sa te mai bati, asta inseamna ca te-ai maturizat.

| Neuronul a răspuns:

Bună!

Cauzele nu le cunosc, dar pentru a-ţi îmbunătăţi condiţia fizică ai putea face regulat sport şi încearcă pe cât posibil o alimentaţie sănătoasă bogată în vitamine şi proteine.

O zi frumoasă!

| XxAnonimuXx a răspuns:

O sa-ti raspund la intrebare cu 2 intrebari
Ti-ai anuntat parintii?
Te-ai dus la doctor?