| DAC a întrebat:

Salutare TPU
Am o problema de ceva ani si m-am plictisit sa incerc alt si alt dermatolog.
Am niste pete ca o floare mai deschise la culoare decat pielea, sunt vizibile cand ma bronzez, ele ramanand albe. Am pe picioare, pe fese, mana, mai nou si pe spate. Am fost la 3 doctori. unul a zis ca este psoriazis am folosit un unguent, n-a functionat, altul a spus ca este virtilago sau ceva de genul. am dat cu tot felul de geluri de dus si creme, tot nimic, alt doctor a zis ca este de la circulatie si ca n-am ce sa le fac.
Citind pe net am dat despre ceva ca pitiriazis sau hipomelanoza maculara.
A intalnit cineva vreodata asa ceva? Arata destul de rau cand merg la plaja, oameni se uita ciudat la mine ca si cand am raie laughing) faptul ca se extinde ma nelinisteste. si cred ca o am de cel putin 4 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ungureanu_Sabina_1993 a răspuns:

Buna, sora mea are la fel. in timp se duc, insa ferestete de soare!