| Lukasz a întrebat:

Salutare TPU, am o problema, de data asta nu la mine, ci la sora mea mai mica care are 2 ani.
Ideea e ca ieri a iesit afara si a fost piscata de 2 tantari, unul la fata, langa ochi si unul in mana.
Astazi s-a trezit cu partea de la fata unde a fost piscata umflata si mana super umflata si de dimineata pana acum s-a umflat mana dublu, acum mama mea s-a dus cu ea la doctor.
Poate avea ceva grav? Ma cam nelinisteste, mentionez ca nu a avut febra si a fost vesela tot timpul zilei, dar mana o are super umflata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este o reacție alergică.
Nu este ceva grav.

| Sekim a răspuns:

Salut
Unii tantari transmit boli, dar, in Romania sansa sa ajunga un tantar cu o boala este extrem de mica.
Este doar o alergie ce nu va dura mai mult de 7 zile ( maxim ).