| paul999 a întrebat:

Salutare TPU, am o problema simt ca am ceva in gat si tot imi vine sa tusesc si tusesc uscat cum ar veni cateodata mai elimin ceva flegma, nu mi se pare sa fiu racit sau ceva sunt intr-o stare generala buna se poate sa fie de la tigari? nu fumez mult, de 1 an jumate fumez ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Cand caile respiratorii sunt iritate din cauza fumului de tigara se declanseaza, in mod reflex, tusea.De multe ori este un simptom al unei boli:raceala, astm bronsic, bronsita.Du-te la medic pentru consult si investigatii.Ai grija de sanatatea ta!

| paul999 explică:

Problema e ca am fost si stresat in ultima vreme se poate sa fie oare de la stres?

| FastAndFurious a răspuns (pentru paul999):

Nu e de la stres. Dar te obsedeaza problema si ti-o accentuezi pe fond nervos.
Dupa ce te vede un doctor o sa-ti dispara si tusea probabil, pe langa tratament. Treci de frica si mergi la doctor!

| Adapter a răspuns:

Cum spune si TPU, du-te la doctor!

| StyNk0 a răspuns:

Posibil sa fie de la tigari, oricum cel mai bun lucru e sa te duci la MEDIC.Numai pune intrebari de astea pentru ca altii pot raspunde intr-un fel altii in alt fel, cel mai bine e sa te duci la medic sa fii sigur ce aiwinking