| dragosh54xxx a întrebat:

Salutare, ma cheama Dragos si am 13 ani. am 1.60 credd. si 73kg... sunt cam grasutz... si as vrea sa mai slabesc sa ajung la 60. ce sfaturi imi dati? Va rog big grin

Răspuns Câştigător
| Urzi23 a răspuns:

Bre dragos eu zic sa te faci om de treaba ca o sa ajungi sa fii ciuca batailor de joc in clasa.Scoate vointa din frigiderul plin de calorii si ciuciu piine,fast cola dulciuri,ciuciu prajelnite,nu ciuciu la verdeturi brinza si lapte ciuciu la iaurturi colorate, nu ciuciu la mere musai romanesti.Nu ciuciu la sport si mers in aer liber si mers la sala chit ca se sparg aia de ris cind te vad mai plinut, fa sport coane. Ciuciu toata ziua la calculator, nu ciuciu sa umbli pe jos pina vi deselat acasa.Ikg de grasime de pe corp se consuma folosind 7000 kcal.tu cu o viata jalnica din punct de vedere mincare consumi 1200, un soldat la infanterie consuma cam 3000 Kcal/zi deci tot ce consumi peste 1000-1200 kcal /zi ma refer la sport =slabit. Daca aplici renuntatul la piine dulciuri cola si fast, maninci peste fiert, cam 1 kg max pe saptamana lapte brinza ciuciu unt. Coane dragos vei slabi cam 3-4 kg/luna si nu te tii de garduri.Nu pune gura pe pastile minune nici fortat. Sport,zarzavaturi peste fiert,renunti la prajeli, carne de pui, porc ca astea au hormoni straini.Un amarit de pui de crescatorie in 32 de zile ajunge la 2 kg ia tu o lighioana in balcon si dai si tuica sa ii faci pofta de mincare si nu va trece de 300 gr capisci.
Bafta

Ps maninca coane salata de varza dulce cu o idee de ulei si fff putina sare ca tine stomacul ocupat si matele curate, fa spoooooort

1 răspuns:
| Adina77 a răspuns:

Nu mai mananci dupa ora 19.
Nu combini carnea decat cu legumele si salatele,nu cu cartofii.
Nu mananci shaorme si hot dogi.
Nu mananci grasimi,prajeli,salamuri.
Mananca paine putina,in schimb mamaliga cat mai multa.
Axeaza-te pe peste,carnuri fierte si gratar,lapte cu cereale,cartofi fierti,fructe la greu.
Cand ti-e foame,bea apa.
Nu bea sucuri din comert, fa-ti limonade.
Nu-mi trebuie fundita.
Sa fii sanatos si sa faci miscare.
Nu pierde timpul la calculator caci asta-i sedentarism, du-te la fotbal sau cu bicicleta. Pupici.