| Paulxl2 a întrebat:

Salutare TPU! Azi mi-am făcut testul covid și mi-au dat mesaj că sunt pozitiv! Întrebarea mea este cum pot sa mă tratez rapid de covid și fără pastile? Voi știți ce metode sa aplic? Voi ați reușit să scapati de covid fara medicamente? Daca da, cum ați reușit? Vreau soluții care să dea randament! Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stand in carantina stricta, mancand sanatos si odihnindu-te!
Pastile de raceala iei numai daca faci febra sau este grav.
Insanatosire rapida!

| mi25 a răspuns:

Este bine sa te adresezi medicului de familie. Sa stii ca aceasta boala ataca plamanii si poti sa ramai cu sechele pentru tot restul vietii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am reusit sa ma vindec de Covid fara medicamente.

Medicul de familie mi-a prescris Molekin, un supliment alimentar bogat in vitamina C si Tussin Forte.
Ce-i drept, am avut o forma usoara, nu am ramas cu sechele la plamani.

Depinde de forma pe care o ai. Daca ai forma usoara te poti vindeca urmand sfaturile din raspunsul Jassminei.