| pHantom1976 a întrebat:

Salut, daca azi mi-am facut rapelul iar maine trebuie sa predau pentru scoala testul covid o sa iasa pozitiv?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Lukasssz a răspuns:

Nu, wtf.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ar iesi pozitiv?

Răspuns utilizator avertizat
| timidu89 a răspuns:

Depinde, daca o sa ai reactiile adverse specifice tinerilor nu cred ca o sa poti preda maine si poimaine. Eu in prima zi dupa rapel abia m-am ridicat un pic din pat... febra aproape 40, m-am simtit mai rau ca cand eram acasa si aveam si covid in urma cu un an aproape

Răspuns utilizator avertizat
| 19flo79 a răspuns:

Nu are legatura cu rapelul!

Poti iesi infectat daca ai virusul dinainte de rapel si nu stiai si nu aveai simptome happy

Rapelul nu te face pozitiv.