| NumeAscuns1323 a întrebat:

Salutare, TPU!
Ca in fiecare vacanta, bunicul meu pleaca la mare iar eu trebuie sa ii tin locul si sa o ajut pe bunica-mea timp de 11-12 zile.
Ea este o persoana foarte aroganta si jigneste intruna. Pe langa stresul psihologic mai este si cel fizic. Avem gradini si trebuie sa muncim la ele, chestie ce nu este foarte placuta datorita modului meu de viata mai sedentar de la oras.
Mi-a construit o casa langa cea principala in care stau singur sa nu ne prea intalnim.
Cum pot suporta aceste zile? In fiecare an simt ca intru intr-o perioada de doliu cand vin aici.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ce sa faci? Trebuia sa-ti alegi alte neamuri. Diazapan, diazepan mult si e folositor - te ajuta sa te bucuri de viata si sa afli cat de frumoasa o ai cand iti vine sa te plangi de mizilicuri. Soldatii au AMR - primul instrument de supravietuire, fa-ti si tu si...trece.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Adica bunic tu se duce singurel la mare si o lasa pe bunica ta sa munceasca la camp? loool

du te si tu si fa niste miscare in aer curat ca nu strica

| NumeAscuns1323 explică:

Da. Nu se inteleg mai deloc din cauza caracterului ei si se duc pe rand.
Nu e vorba de timp. E vorba ca nu stiu cum sa rezist psihic la schimbarea modului de viata si la jignirile ei.