| anonim_4396 a întrebat:

Cei care ati suferit de "patima" viciilor, cum ati reusit sa le depasiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Abuzul de dulciuri, inca ma lupt cu acest viciu sper sa scap de el, stiu daca vreau il pot depasi, prima oara ignori, incerci te dai batut si spui ca nu poti fara ele dar poti

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Eu sunt de parere ca tocmai asta cu "daca vreau il pot depasi" este unul dintre motivele pentru care nu il depasesti. Dar iti multumesc pentru raspuns! happy

| reihiuke a răspuns:

Lasati un mesaj in privat toti cu viciile. daca sunteti interesati sa scapati de ceva

| GeorgeBerbec a răspuns:

Facand alte viici mai putin aspre... Sau psiholog sau tot felul de tratamente...