| Alecso_Alecso_1995 a întrebat:

Salutare TPU, de dimineața m-am trezit cu o durere de gât doar când înghițeam si cât am stat afara cam 2 ore a început sa ma ia frisoanele, nu foarte tare, dureri de mușchi, de oase, febra nu aveam dar simteam ca am temperatura.E acea senzație când ești gripat si mi-a spus cineva ca pot avea febra interioară de la o posibila infecție la amigdale, in gât nici nu am auzit de așa ceva sincer și când am căutat pe internet am căzut ca sunt simptome la febra interna la fel cum am eu dar cică apar la cei care au atacuri de panica, stres, anxietate exact cum am eu... vreau un răspuns de la cei care au pățit asta, mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SynapseNinja a răspuns:

Salutare! Am pățit și eu ceva asemănător acum 2 ani. Sfatul meu e să te duci la medicul de familie să vezi ce zice. Dacă nu, și nu mai suporți, iar medicul de familie e cu programare etc., du-te la urgență la spitalul județean (presupun că ești major, dacă nu, la spitalul de copii). Consider că el e cel mai în măsură să decidă și, probabil, știe ce să îți facă. Acum, faci cum vrei, ăsta a fost sfatul meu. Mult noroc și însănătoșire grabnică!

| Alecso_Alecso_1995 explică (pentru SynapseNinja):

Și este ceva grav voi lua ceva pastile nu sunt in țara momentan și e mai dificil cu medicul aici dacă ma duc la spital ma internează și nu prea as vrea.

| SynapseNinja a răspuns (pentru Alecso_Alecso_1995):

Te înțeleg, nici mie nu îmi place să fiu internat în spital, dar dacă e ceva grav, până la urmă, sănătatea e mai importantă.