| Ecstasy4Life a întrebat:

Salutare TPU, de vreo 3 zile mi-a apărut cam pe la jumătatea penisului un fel de bubă, asemănătoare unui coş, cam la fel ca atunci când te muşcă ţânţarul. Am văzut mai multe întrebări de acest gen, însă răspunsurile lor nu m-au convins. Ţin să menţionez că am 15 ani, nu am avut contact sexual [E normal]. Nu mă doare, nu mă deranjează, nu am "stors" nimic, deoarece am zis mai întâi să văd ce părere aveţi voi. Tata e plecat în străinătate, iar mamei mele nu-i pot spune aşa ceva, îmi e ruşine. Dacă era tata acasă, era altă poveste. Credeţi că va trece de la sine? dacă nu, vreau nişte sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ionut24Bălă a răspuns:

Salut, te anunț că trece de la sine, dacă are o formă mai mare și nu îți e teamă să îl scoți ca pe un coș, nu e nimic greșit.
îți sugerez să îl scoți, nu se întâmplă nimic, penisul suferă anumite "transformări" din cauza vârstei, presupun că ai și coșulețe mai mici (ele, scosându-se la fel). Nu te speria, nu rămâne semn, nimic, scoate-l și gata.
Sper că ți-am fost de ajutor, fundă?

5 răspunsuri:
| mnbvf a răspuns:

Țânțarul muşcă? laughing

| Ecstasy4Life explică (pentru mnbvf):

Nu aveam altă cale să mă exprim, btw.

| Claudiu1905 a răspuns:

Trece, dar nici eu nu stiu ce-i. In primul rand lasa-l asa, nu-l irita si mai tare. Si in al doilea rand o sa mai fie si altele, insa doar o perioada. Si in al treilea rand daca nu ai pile si multi bani sa mergi la medic stai bland ca trece.

| Ecstasy4Life explică (pentru Claudiu1905):

Nu e vorba de bani şi "pile", doar că nu voiam să mă duc la medic, fără să ştiu ce e. De exemplu' putea fi un simplu' coş, iar eu mă duc la medic. Înţelelgi unde bat? laughing

| Claudiu1905 a răspuns (pentru Ecstasy4Life):

El trece, apare altul, si daca nu vrei s-o tii tot asa un an sau doi du-te