| denisman a întrebat:

De vreo ora cam asa vad cu ochiul stang in ceata si nu mai suport. Ce este de facut sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sa te culci, ca sa-l tii inchis, pentru urmatoarele 8-9 ore.
nu, nu glumesc, odihna ochiului este vitala in acest caz, iar pe viitor, va trebuii sa limitezi orele de uitat la un ecran electronic (telefon, televizor, laptop, tableta).

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Ochi obositi. Incearca sa te odihnesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca te ai frecat prea mult la el și pana nu l lași in pace nu și revine. Chiar asa am pățit eu aseară, ce coincidenta. M am pus sa dorm și dimineața nu mai aveam nimic.
Dar am adormit cam greu ca ma deranja

| Irinelp a răspuns:

Trebuie să consulți un oftalmolog.

| szasa43 a răspuns:

Pai sa dormi in primul rand si sa nu mai stai foarte mult pe telefon sau calculator.