| Leutzbv a întrebat:

Eu am o miopie mare cu stigmatus si de ani buni ma bate gandul sa ma operez. Am fost la Bucuresti la consult, iar cei de acolo mi-au spus ca nu se poate face operatie sau, daca se poate, imi vor reduce dioptriile la zero dar voi vedea ca si cum vad acum fara ochelari( dar foarte slab), insa nu voi mai purta ochelarul. Intre timp am aflat ca la Budapesta este o clinica foarte buna unde s-au facut foarte multe operatii si as putea merge acolo. Intrebarea mea este: a fost careva dintre voi acolo? Sau, aveti idee cum se procedeaza cu programarea pentru consult si toate cele? Nu as vrea sa merg pana acolo si sa-mi spuna ca nu m-am programat si ..asta e. Multumesc anticipat pentru raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Stefanel1234 a răspuns:

Ce ai scris tu in randul al doilea stigmatus nu e corect boala este nistagmus. Am si eu aceeasi problema ca si tine si m-am interesat la fel ca tine de toate astea dar operati cansta in ati cresta muschiul atat cat sa nu mai tii capul intr-o parte. Cat despre miopie aceasta se poate indrepta doar prin ochelari purtai non-stop, lentile de contact sau o operatie cu laser care costa 80.000 euro

O zi buna si bafta

| Leutzbv explică (pentru Stefanel1234):

Asa este, e greseala mea pentru ca m-am grabit sa scriu...Eu nu am problema cu a tine capul intr-o parte. Nici macar nu stiam ca este si problema asta Mersi de raspuns!

| Stefanel1234 a răspuns (pentru Leutzbv):

Imi cer scuze am facut o confuzie. Ma tem ca nu pot sa te ajut