| alexthor86 a întrebat:

Eu am o problemă destul de deranjantă cu palmele, îmi transpiră extrem de mult, doar palmele, nu și alte părți ale corpului.
Bun, faza cu palmele transpirate, asta a fost dar de o săptămână mi-au apărut niste găurele în palme, ceea ce este extrem de deranjant pentru mine deoarece am si tripofobie, frica de găuri care este pe sistem psihic si pur si simplu imi vine sa lesin cand imi vad palmele. Am fost la medicul de familie si mi-a dat calciu, un sirop de alergii si Advantan Milk pentru 1 saptamana, la 3 zile de la inceperea tratamentului, gaurelele s-au inmultit semnificativ si imi este efectiv frica sa ma uit la palmele mele deoarece mi se face rau doar cand vad acele gaurele. Va rog sa nu ma luati la misto, sunt cat se poate de serios!
Am 17 ani, 65kg, 1.80 si sunt baiat daca trebuie sa stiti.
Ce pot face sa termin cu acest calvar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa te apuci serios de un sport si sa te focusezi pe el, practicandu-l intens si zilnic, pentru a ascapa de aceste fobii si a intra intr-o viata normala.
Prea mult timp liber pe care-l canalizezi in directii gresite, care permite creierului sa inventeze probleme acolo unde nu sunt.
Apuca-te de un sport de echipa, ca face foarte bine atat pentru trup cat si pentru creier!