| vmalex21 a întrebat:

Salutare TPU.Foloseste cineva pasta de dinti Lacalut? Ce părere aveți despre ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Am folosit o perioada apoi am schimbat, nici pe mine nu ma incanta deloc gustul.Imi plac mult cele de la Vivanatura, chiar daca nu fac spuma la fel ca astea conventionale.Si mai folosesc pudra sau tablete, care nu prea se gasesc la noi, decat la magazine zero waste.

| Freya1 a răspuns:

Orce pasta de dinți e pasta de dinți.Nu face nici una minuni, nu albeste, nu repara cariile, ci doar te spala și și aia cu ajutorul unei perii nu singura.

| Lioana a răspuns:

E rea la gust. Eu nu o suport. In rest face ce face orice pasta de dinti.
Daca ai paradontoza sau iti sangereaza gingiile mai bine foloseste Aslamed sau Parodontax.

| ILoveBlackCats a răspuns:

Bai, ce sa spun, e o pasta de dinti cam naspa la gust, mie personal nu mi-a plăcut, dar e totusi doar O PASTA DE DINTI, nu?

| newaccountbye a răspuns:

Eu o folosesc și mi se pare puțin mai buna decât Colgate. Nu face minuni, dar orice pasta e buna!

| Andreea99911818181 a răspuns:

Oribila din punct de vedere al gustului laughing Daca nu mergi la dentist, pasta de dinti e mai putin importanta. Nu face pasta cat face dentistul. Alea cu albirea dentara prin nu stiu ce pasta de la Colgate cu cristale e o vrajeala maxima. Orice pasta d asta din comert consider eu ca spala si isi face treaba atat cat trebuie. Nici mai mult nici mai putin. Mai mult conteaza sa stii cum te speli. Iar Lacalut mie nu mi-a placut la gust. Dimineata mai ales trezita din somn, ma facea sa vars tot timpul. Prefer una cu un gust mai placut de mentol sau ceva.

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Am luat odata Lacalut parca si pentru ca continea fluor era foarte sarata si iti venea sa vomiti de la ea