| baiatulxboyx a întrebat:

Incerc sa ma las de masturbare ( nu m-am mai masturbat de vreo 3 zile ) iar eu o faceam cam in fiecare zi, dar azi, m-am jucat putin cu ea pana sa iasa sperma. In schimb a iesit un lichid, oarecum transparent ( cred ca era preejeculator ), totusi a iesit intr-o cantitate mai mare decat de obicei, adica cam 2 stropi.Acel lichid contine spermatozoizi? Incerc sa ma las de masturbare deoarece o faceam si cam des si e si pacat...Nu vreau sa risipesc samanta Domnului de aceea vreau sa stiu daca acel lichid continea spermatozoizi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ceapone66 a răspuns:

Salut,

Raspunsul pentru intrebarea ta e da: acel lichid contine spermatozoizi. Exista cazuri in care femei au ramas insarcinate datorita acestui lichid.

| blagasamuel a răspuns:

Prietene, Domnul Isus a spus in ioan 8:36 : "Deci dacă Fiul vă face slobozi, veţi fi cu adevărat slobozi."
uite aici un video care te va ajuta enorm de mult.
http://www.youtube.com/watch?v=E1leTC8JYOE
poti selecta ca subtitrarea sa fie in romana.
Si eu ma lupt cu asta si esti un mare curajos ca ai pus pe TPU

| AnTiD0T a răspuns:

Eu fac aceasta treaba cand ma uit la buncaciuni, dar m-am lasat