| iPaladinus a întrebat:

Sallut TPU. Am 14 ani si cand m-am masturbat am observat ca la sfarsit cand imi creste placerea imi iese ceva transparent din penis si e lipicios.Trebuie sa continui dupa ce mi-a iesit acel lichid ca sa imi iasa sperma? Ce este acel lichid mai exact? (fara raspunsuri la misto)

Răspuns Câştigător
| GabyTheKing662349oiter a răspuns:

Salut daca tu ai abi-a 14 ani nu ai inca sperma ai lichid preejaculator si nu trebuie sa vontinui ca nu se va intampla nimic si sperma va iesi cam pe la 16 ani in sus. Funda?

| doctorandus a răspuns (pentru GabyTheKing662349oiter):

De la 16 ani in sus e daca nu prea a avut mancare sau are probleme hormonale sau de crestere.

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca respectivul lichid este deocamdata lichidul (plasma)spermatic care in acest moment (de inceput) este steril, fiindca este lipsit de spermatozoizi. S-ar putea ca in cateva luni sa devina albgalbui si sa fie o sperma adevarata, viabila. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, trebuie sa continui pana iti iese sperma.

| Vali1234gahavjygjaka a răspuns:

Acel lichid este lichidul pre-ejaculator. Rolul lui este sa curete canalul de urina. Probabil ai vazut ca e foarte putin, o picatura. Dar nu se mareste placerea odata cu aparitia lui, ci doar la orgasm(cand iese sperma). Si da trebuie sa continui pana simti ca nu mai ai chef.

| iPaladinus explică:

Si ce trebuie sa fac ca sa iasa?

| PureIntentions20029 a răspuns:

Da, trebuie sa continui, atunci cand ejaculezi (! poate crezi ca sunt doar spermatozoizi, lichidul acela reprezinta lichidul spermatic, apoi, daca continui vor aparea spermatozoizii. Lichid spermatic + spermatozoizi = sperma ) Eu zic sa continui. Sper ca te-am ajutat! ( P.S: sa nu exagerezi, sa nu creezi o dependenta din asta )

| iPaladinus explică (pentru PureIntentions20029):

Pai si iese singura sau e ca si cum te-ai pisa?

| PureIntentions20029 a răspuns (pentru iPaladinus):

Iese singura atunci cand ai orgasm si nu nu este ca si cum te-ai pisa. Trebuie sa continui pana simti foarte multa placere.

| EdiFlorea a răspuns:

E lichidul de transportare