| Nirvanaaa a întrebat:

Mă pot duce sa donez sânge având in vedere ca iau tratament antialergic (pentru alergie sezoniera) sau trebuie sa astept sa treacă perioada alergiei ca sa renunț la tratament și sa pot dona?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Pai la donare de sange te intreaba daca iei vreun tratament si de obicei nu te lasa sa donezi daca urmezi un tratament.
Asteapta si tu sa termini tratamentul, si eu sunt donatoare si stiu ca suntem f putini care donam si nu acoperim toate nevoile care sunt in spitale but better safe.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Întreaba medicul el stie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să nu donezi sânge cu medicamentul din tine, este bine să aștepți.

| Donsavas a răspuns:

Nu ai voie! Este ilegal!