Întrebare recomandată | Lapusneanu a întrebat:

Stie cineva daca defectele de vorbire se mai pot corecta si la varsta adulta (graseiere, sasaiala etc)? Vreun logoped bun in Bucuresti cunoasteti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Il stii pe moţu Pittiş? Actorul Florian Pittiş? El si-a rezolvat spre maturitate cateva particularitati de vorbire pe care majoritatea le considera defecte. Cu multa vointa, din pasiune pentru teatru. Se poate iar logopezi buni gasesti sigur in Bucuresti, teoretic poate cei mai buni din tara acolo trebuie sa fie!

| deeadeea111 a răspuns:

Cred ca se mai pot corecta dar mai greu

Răspuns utilizator avertizat
| LiliJB a răspuns:

Cred ca da dar nu asa de bine.(cred)tine cont ca am doar 9 ani.

| fuby07MW32012 a răspuns:

SCZ is sibiancryingmerg correctate sasaielurilelaughing