| Mario1994 a întrebat:

Eu am intrebat clar cum ati invins sasaiala, cum ati reusit. Nu sa imi dati sfaturi, gen du-te la logoped. Deci, cine a avut probleme cu sasaiala, sa imi zica cum a invins sasaiala. Care e raspunsul?

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Adițu, mori cu ea (sasaiala)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing))))))) pai cu logopedul,, invingi'' sasaiala. el stie cel mai bine din ce cauza esti sasaita si ce exercitii trebuie sa faci ca sa corectezi asta. nu cred ca a invins-o cineva de capul lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai probleme cu dinții?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-am spart un dinte mai rau si sasaiam. Ce-am facut? Am bagat limba la cutie cand vorbesc ca sa nu mai ajunga la dintele ala.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Daca nu ai probleme cu dintii atunci singura cauza a 'sasaielii' este faptul ca pur si simplu nu stii sa pronunti acele sunete si nu stii cum sa iti pozitionezi limba. Nu are nimeni ce sfaturi sa iti dea pentru ca nu e o boala, trebuie doar sa inveti cum sa le pronunti. De obicei asta se intampla cand iti tii limba in partea din fata a dintilor cand pronunti 'S' ul, trebuie sa iti pozitionezi limba in partea din spate a dintilor, spre cerul gurii.

Răspuns utilizator avertizat