| Giuliano24 a întrebat:

Salutare TPU, Sunt Alexandru am 18 ani si am mare frica de spitale, ajung foarte rar pe acolo pentru ca nu am probleme cu sanatatea, am niste analize foarte ok! Dar am o singura problema pe care n-am inspectat-o la doctor, cred ca am fimoza, nu am avut act sexual pana in momentul de fata si penisul meu are 13-15 cm in stare de erectie, dar nu poate fi decalotat in stare de erectie deloc. Se vede doar un sfert din cap, este fimoza/parafimoza? Daca decalotez in stare flasca si intra in erectie doare si nu se extinde la fel de mult ca lungime etc... ar trebui sa incerc sa imi incep viata sexuala? Sau sa consult un urolog/chirurg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SSJGohan3 a răspuns:

La urolog mergi prima data si daca este nevoie te va programa el pentru operatie, nu conteaza cum e ar trebui sa poata iesi in erectie fara probleme, deci du-te la un urolog si dupa o pauza de vreo 2 saptamani vei putea incepe viata sexuala

1 răspuns:
| JuniorJuniorJuniorSiTasuSenior a răspuns:

Consulta un doctor