| Freshhhbudddy100 a întrebat:

Salutare TPU vreau si eu sa imi evaluez sanatatea la intregul corp, care ar fi analizele? toate posibile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Daca esti minor/elev/student/muncesti, ai asigurare si beneficiezi de analize gratuite, in afara de ce computerizate.
Mergi la medicul de familie, cu cardul de sanatate (daca ai) si ii explici medicului cam ce analize vrei sa iti faci, si medicul te va indruma si iti va da trimiteri acolo unde doresti tu.
O zi buna happy

3 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Mergi la medicul de familie care iti va trimiteri acolo unde este necesar. Unele sunt incluse si decontate de CAS, alte vor trebui platite.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Practic e cam imposibil.

| BogdanLuca a răspuns:

Nu se poate, exista mii de analize medicale. in principiu, cele mai generale, care indica majoritatea eventualelor afectiuni, sunt: biochimia si hemograma!