| bizo95 a întrebat:

Salutare tuturor am o intrebare la o problema poate v-ati confruntat si voi cu asa ceva mai nou au inceput cateva vene sa fie foarte proeminente pe burta si mai nou dureroase nu stiu ce ar putea fi am de gand sa merg la medic dar nu stiu exact la ce medici sa apelez la cel de familie s-au direct la spital

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi intai la medicul de familie. Nu stiu cati ani ai si daca suferi de ceva anume, dar ar trebui sa iti verifici functia ficatului si sa faci o ecografie abdominala (pentru diametrul venei porte)

| bizo95 explică (pentru Brigaela):

Va multumesc pentru raspuns am varsta de 22 de ani

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru bizo95):

Esti tanar si e improbabil sa ai ceva grav. Totusi, o ecografie abdominala este recomandata