| varia a întrebat:

Salutare tuturor... am o mica intrebare.) In ultimul timp am observat ca imi cade tare parul. vreau niste sfaturi, idei cum as putea avea grija de el, niste masti folositoare de intarire, si pentru tratarea caderii, dar vreau ceva care intr-adevar functioneaza, pe internet sunt multe, dar poate aveti anumite de care va folositi si precis ajuta. La moment nu am bani de un medic.Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Spala parul cu ceai din frunze de nuc/pelin si urzica
Poti macera usturoi in gaz timp de o luna si apoi sa masezi radacina firului de par..sunt trucuri ieftine dar care dau randament.cel putin rau nu iti poate face si nici nu mai arunci bani in vant...eu am trecut pe trucuri naturale ca m-am saturat de aruncat bani si degeaba.
Foloseste uleiul de masline/de ricin/masca de ou c u ulei de masline si vitamina A
O zi buna sa aihappy

| varia explică (pentru caramela):

Mersi mult dulceat-o.

| caramela a răspuns (pentru varia):

Cu placere.happy