Întrebare recomandată | AngelEmAkaWolf a întrebat:

Salutare tuturor, am o problema de familie, am un nepotel care-i bolnav de autism, pe scrisoarea sa medicala sunt 3 diagnostice unul dintre ele mai este "Retard mintal",iar ultimul este legat de-o problema la limba, micutul e intr-o starea grava,medicul care l-a examinat ne-a spus ca are nevoie de terapie pentru o recuperare cat de cat,insa noi nu avem banii respectivi,el a fost abandonat de mama sa,acum locuieste cu mine si bunicii mei, care m-au crescut inclusiv si pe mine, de cand eram bebelus, intrebarea mea este:as vrea sa ma inregistrez pe site-ul Gofundme, insa din cate am inteles am nevoie de un card bancar din strainatate, sau se poate si cu un card bancar din Romania? Am nevoie de raspunsurile voastre, multumesc frumos, si numa'bine tuturor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

How do I get my money?
Once your fundraising campaign begins receiving online donations, you can easily request a withdrawal at any time. Don't worry, withdrawing money does not affect the progress meter that's displayed on your GoFundMe campaign. Simply click the 'Withdraw' button inside your GoFundMe account and follow the on-screen instructions. You can withdraw your balance directly to your bank account. US users may also request a check

buna trebuie sa isi faci cont la o banca acolo ceri in mod explicit ca contul sa fie in dolari pentru livrarea baniilor, intre timp adauga intrebarea si la cauze nobile pe TPU, pacat de acel copil, vezi si la fundati in Romania, apropo vezi ca poate trebuie sa le trimiti email cu acele medicale ca usor nu vor da ei banii, era bine sa stii engleza ca sa vb cu ei la telefon
Is my country supported?

GoFundMe works in countries that are supported by our payment partners.

If you are in the United States or Canada, your payments will be processed through WePay.

If you are in the following countries, your payments will be processed through Stripe:

United Kingdom
Australia
Ireland
France
Netherlands
Belgium
Germany
Spain
Luxembourg
Finland
Austria
Italy

din pacate Romania nu este suportata asta e, nu poti primi banii de la ei find in Romania doar in acele tarii

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Cica nu se poate sa iti transferi banii, pentru ca, in ceea ce priveste tarile din UE, ei lucreaza doar cu cele care au euro drept moneda oficiala (cu exceptia UK). Am tot auzit ca va intra si la noi euro drept moneda. Pana atunci...
Totusi, nu pierzi nimic daca le trimiti un email, prin care sa le explici situatia. Foloseste acest formular:
http://www.gofundme.com/mvc.php?route=contact%2Fform

Mult succes!

| DomnulKat a răspuns:

Din câte știu merge doar cu ălea din străinătate.

| Elisabitaaa a răspuns:

Dacă e bazat pe nu știu ce celule, se poate vindeca SIGUR cu LIPITORI.Tratamentul e aplicat pe o periodă de 2-3-4 ani, însă te asigur că funcționează.*bineînțeles nu e gratuit, însă merită toți banii*

| Elisabitaaa a răspuns (pentru Elisabitaaa):

Pentru a-l trata de autism!

| Bargu_Ioan_2001 a răspuns:

Du te cu el la un doctor

| AngelEmAkaWolf explică (pentru Bargu_Ioan_2001):

Omule,mai sus am scris c-am o fisa medicala, tu de unde crezi c-o am? de la politie? normal c-am fost cu el la medic!

| Ochelari_Pandicornii_2000 a răspuns:

Cineva să îi dea Raport lui Bargu Ioan, vă roog. Își bate joc de TPU!

Scuze, nu știu să răspund la întrebare

| TechGuyTpu a răspuns (pentru Ochelari_Pandicornii_2000):

Are 14 ani, ce poti face cu tipi ca ei?

| Fortzaotelul a răspuns:

Nasol..., ar trebui sa consulti totusi un doctor din Romania!