| Alberto_3830 a întrebat:

Salutare tuturor
Am si eu o intrebare pentru voi.
Eu sunt putin mai solid... sa nu zicem gras... poate putin.
Dar simt ca mananc din ce in ce mai mult(am o luna jumate de cand m-am lasat de fumat) si incep sa pun pe mine intr-un ritm alarmant (am in jur de 1.72 si aproape 80 kg la 16 ani). Lucrez mult la pc si sunt o persoana sedentara...
Intrebarea este...nu stiti ceva care sa taie pofta de mancare? Poate ceva natural...plante ceva...nu vreau sa bag medicamente puternice sau alte chestii... oricum... daca stiti le puteti spune si pe alea.
Dupa ce mananc mai putin ma apuc si de sala. Apropo... specific ca pofta mea de mancare e foarte mareeee seara... de la 20 in sus. Oare ma ingras asa ca mananc seara mult seara?
Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mitss a răspuns:

Albertomario pofta ta de mancare se datoreaza renuntatului la tigari:d si de accea iei si mult in greutate, dar si pentru ca mananci seara..de obicei seara se mananca ceva usor.Tratamente nu stiu, cred ca ar trebui sa consulti un medic specialist.

5 răspunsuri:
| machupicchu a răspuns:

Daca foamea este putin dureroasa, noaptea, iar dupa ce mananci te simti obosit si doritor de odihna imediat (dupa ce mananci), noaptea trezindu-te iar cu senzatie de foame si iar mananci...
trebuie sa mergi obligatoriu la medic... pot fi mai multe cauze, chiar daca ai numai 16 ani... Lasa paleativele pentru dupa diagnosticul medicului(pus in urma testelor si investigatiilor), care in mod sigur iti va recomanda si asa ceva, daca se elimina existenta unei posibile afectiuni organice.
sanatate multa.

| lily09 a răspuns:

Incearca produsele cu aloe vera de la FOREVER...reusita garantata...iti garantez ca vei fi multumit.iti vor rezolva si alte probleme de sanatate... daca esti interesat trimite un mesaj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru tine cel mai bun regim alimentar este iesitul afara, ce cauti la calculatot 110 din 10, un sport, o sala, un bazin de inot, cu regim alimentar nu rezolvi.

| Alberto_3830 explică:

Lily09 poti da mai multe informatii happy?