| Laurrius a întrebat:

Cum pun putin mana pe față sa ma scarpin sau ceva, cum apare cos in zona aia. Am pielea foarte sensibila sau care e problema?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Problema e ca tu continui sa pui mana pe fata.Mana e plina de microbi daca ar fi sa iei o proba dupa ce atingi totul in decursul zilei: obiecte de prin casa, in special telefonul, manere de usi de acasa sau din diferite cladiri, de bai sau mainile altora nu mai spun. laughing Asta nu inseamna ca sunt a clean freak, e doar o observatie.Majoritatea acestor microbi nu ne omoara, logic, ci in mod evident contribuie la sistemul imunitar, insa in cazul tau pare ca iti afecteaza negativ tenul.Deci poate esti mai sensibil? Pielea are o bariera protectoare, iar daca folosesti produse de curatare pentru fata in exces, aceasta se distruge, fiind destul de plauzibil ce ti se intampla.

| Hyperion7 a răspuns:

De aia e bine sa nu pui mana pe fata sub nicio forma.
Nu e nicio problema.Pur și simplu așa se întâmplă oricui care-si pune mana pe fata.
Macar daca pui mana, spal-o înainte.

| ALM2000RO a răspuns:

Spală-te pe mâini înainte de a te scărpina și vezi să nu freci prea tare. Și să ai unghiile mereu curate și îngrijite (și tăiate, dacă ești băiat).

| AdrianFoanga a răspuns:

Nu mai pune mainile murdare pe fata.