| Adolf8 a întrebat:

Salutare tuturor! Avem parte de zile frumoase cu soare și aer cald. Când lucrez în curte pe soare și mă aplec des, gen sapăt o groapă, curățat șanturile din fața casei după circa o oră începe să mă doara zona capului și mă simt obosit, cineva s-a confruntat cu această chestie? Mulți spun ca din cauza radiațiilor soarelui. Asta se întâmplă dacă lucrez la soare, dacă sunt la umbra totul este bine. Mă interesează părerea voastră, oare sunt alergic la lucru sau la soare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai auzit de palaria din paie?
A fost "inventat" de taranii care lucreaza la camp, pe timp de soare. happy

| darrio2007 a răspuns:

Pune ceva pe cap. Diferenta de temperatura de dimineata pana dupa-amiaza este destul de mare si creeaza probleme organismului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate fiindcă te apleci des. Pune ochelari de soare și o pălărie și vzei diferența.

| fnaf44 a răspuns:

Eu zic sa ceri sfatul unui doctor