| 122828272uqjwue a întrebat:

Salutare tuturor!

Mă numesc Vlad, am 25 de ani și de aproximativ două săptămâni mă confrunt cu o problemă destul de delicată. Pe scurt, totul a început intr-o zi de vineri, când am început să am dureri moderate la testiculul stâng, în contextul în care nu mai avusesem niciodată vreo problemă de asemenea natură. Ulterior am constatat că aproximativ o jumătate de testicul (partea de jos) este tare și umflată, dureroasă doar dacă apăs. Acum câteva zile am avut și dureri de spate/lombare, însă s-au ameliorat și eliminat complet, eu urmând un tratament cu antibiotice. Partea proastă este că testiculul stâng a rămas la fel de tare, cam 50% din el și am observat că ejacularea este foarte slabă. Aștept cu interes niște păreri, sunt destul de speriat și dezorientat. Vă mulțumesc anticipat, tuturor! Multă sănătate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Părerile neavizate fac de multe ori mai mult rău decât bine.
Programare la medic.

| 122828272uqjwue explică (pentru johnnny123):

Știu asta, voiam să aflu și părerile celor care au avut o experiență asemănătoare...

| Antimanele104 a răspuns:

Nu vreau sa te alarmez, dar o programare rapida la medicul uro-oncolog in cazul tau este foarte indicata.

| 122828272uqjwue explică (pentru Antimanele104):

La mine umflatura a apărut rapid, in două zile. Din câte știu cancerul nu se dezvoltă atât de repede. Mă înșel? Mulțumesc.

| Antimanele104 a răspuns (pentru 122828272uqjwue):

Problema cu umflaturile astea este ca nu stii niciodata cum si cat de repede evolueaza. Mai bine mergi la medic sa fii sigur decat sa regreti dupa. Primul pas este sa te duci la medicul de familie sa iti faca trimitere la medicul specialist, fie urolog, fie oncolog.