| MrSnow a întrebat:

Salutare, vreau să știu care sunt efectele negative ale consumului de canabis și hașiș? Fundă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Iti afecteaza sistemul nervos, in special memoria si creeaza dependenta. Nu la fel de usor precum alte substante, dar creeaza.

| gabicoo a răspuns:

Nu e nici o problemă.
Doar dacă te prind timp de 2-3 ani stai la "tzuhaus".
Prietenii știu de ce!
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe internet nu o sa gasesti, si nu-ti va spune nimeni care fumeazahappy
1Iti **** creierii si o sa devi mai prost ca noaptea.

2Intrii in depresie la un timp moderat dupa folosire
pentru ca vei mirosi mereu a canabis, si vei incepe sa te feresti de anumiti prieteni, colegi de munca, care nu folosesc.
de familie etc, si incet incet o sa iti pierzi prietenii adevarati, si o sa ramai cu 2-3 potheads d`astia, cu care o sa stai toata ziua sa fumezi.

3nu vei fi in stare sa muncesti nimic, cel putin nu job-uri traditionale, nu poti fi sofer, nu poti lucra cu utilaje de mare tonaj, sofer de tir, sa lucrezi intr-un depozit pe utilaje, la politie, in deosebi, job-uri in care ai responsabilitate mare, pentru ca se fac teste regulate. Si pentru joburi mai simple, se vede pe ochii tai cand esti fumat happy

sa vedem, ce mai e.

4. Toata lumea care fumeaza sau a fumat, iti va zice mereu, ca nu creaza dependenta, pana vei incepe sa cheltuiesti poate si 250lei pe saptamana, deci daca ai bani, cu atat mai mult o sa ii cheltui pe asa ceva.

Per ansamblu, nu te va ajuta cu nimic in viata, mai mai mult, iti va face rau, long term.
Doar sa ai noroc sa lucrezi la vreo multinationala de-asta unde fumeaza toti, si ca prin minune sa nimeresti acolo, sau sa fie ceva de moment, o luna 2 acolo sa fumezi si sa printr-o conjunctura, sa te lasi de fumat, ceea ce e foarte putin probabil.

| Felissa13Eden a răspuns:

Nu prea sunt efecte negative, atata doar ca, daca le consumi regulat omori neuronii si devii dependent.Din cand in cand te relaxeaza, dar nu o face prea des

| Puneo a răspuns:

Nu sunt, atâta că dacă începi să consumi mult rămâi dependent, sunt mai multe efecte pozitive...