| Katalinn a întrebat:

Salutaree! Acum 6 zile m-am operat de apendicita, ma simt foarte bine, merg normal si vreau sa intreb pe cineva chare chiar stie... daca pot manca 'mamaliga' pentru ca paine nu am voie.si nu pot manca nimic fara paine sau macar mamaligutza big grin tongue. fundita.:X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu poti manca mamaliga. Cam la doua saptamani de la operatie poti incepe sa mananci paine alba veche de o zi, incet-incet (adica o felie pe zi in prima saptamana, doua pe zi in a doua, etc).

1 răspuns:
| Laura_2393 a răspuns:

Din pacate trebuie sa-ti dau o veste rea. Nu poti sa mananci nici mamaliga. O prietena s-a operat de curand si medicul i-a recomandat doar mancare usoara. Peste vreo saptamana jumate, doua poti sa manca miez de paine.