| eugensuperstar a întrebat:

Salutari, am avut hepatita a am stat 7 zile internat dupa 3 saptamani am fost la control analizele s-au normalizat dupa ce am luat medicamente si regim sever.Astazi am mancat o bucata de carne de porc fiarta si stiu ca e interzis la hepatita a ce se poate intampla acum? Care ati avut hepatita a cum a evoluat boala sunt sanse sa revina hepatita a daca mai manc carne de porc? Ati reusit sa scapati de hepatita a?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este o problema daca mananci o mica bucata de carne de porc slaba fiarta. Ai grija sa nu mananci chimicale si prajeli. Nu vei pati nimic, stai linistit, poti manca cam o data la 3 saptamani cate o bucata mica de carne de porc slaba fiarta.

| Holy2010 a răspuns:

Hepatita A nu e cronica. Acum trebuie doar sa-ti menajezi o vreme ficatul pana se reface. De la o bucatica de carne de porc nu patesti nimic dar nu face din asta un obicei.