| mariazet45 a întrebat:

Am slabit 16 kg in 3 luni, nu imi vine sa cred, cu un regim amestecat cate putin din dietele pe care le-am auzit, un regim hipocaloric fara paine, dulciuri carne de porc, alcool, prajeli. Recunosc ca am fost ajutata de ceva medicamente 2 luni in care am slabit 10 kg si apoi 6 kg in cea dea treia luna, in care am renuntat la medicamente. Intrebarea mea este urmatoarea; In aceste 3 luni mi-am format un alt mod de viata, m-am obisnuit sa mananc foarte multe fructe, carne de pasare la gratar, peste la gratar, fara sa asociez carnea cu cartofii la aceeasi masa, cu un regim hipocaloric, as vrea sa mai slabesc vreo 10 kg, dar apoi ce voi face? Atunci cand nu voi mai dori sa slabesc ce trebuie sa fac, pentru ca nu vreau sa ma apuc de mancat fiind constienta ca ma ingras, dar ce trebuie sa fac sa mananc atunci cand nu voi mai dori sa slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Fara grasimi, mai multe legume, carne de pui, peste la gratar, supe, fructe. Felicitari in primul rand voiam sa va zic, dar m-am luat cu dieta de dupa, imi pare bine sa aud asta, tineti-o tot asa si va fi bine.

13 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Mai introduci pe ici colo, cate ceva ce-ti place tie fara sa exagerezi - stai linistita ca nu vei slabi asa la infinit, important este sa nu dai iama in mancare pentru ca poti pune la loc mai repede decat ai dat.

eileen
| eileen a răspuns:

Continua aceeasi dieta pe care o tii acum, cu siguranta nu iti va face rau, dar mergi la un nutritionist, el are mult mai multe sfaturi utile.

| mariazet45 explică:

Multumesc pentru felicitari, sincer cred ca am ajuns ca un copil, toti cunoscutii imi spun bravo dupa fiecare luna in care vad ca am mai dat ceva jos, vrea sa va spun ca nu e chiar o lupta asa cum ziceau altii, nu mi se pare. Cred ca acesta a fost motivu pentru care nu m-am apucat mai demult, mi se tot spunea, ai nevoie de multa vointa, e o lupta, nu fetelor e schimbarea unor obiceiuri alimentare. Voi mai deschide acest subiect cand voi ajunge la 80 de kg, sper sa reusesc. Urez la toti sa obtina ceea ce doersc in viata.

| mariazet45 explică:

Am luat reductil doar doua luni apoi mi s-a inhibat pofta de mancare, pur si simplu nu imi mai era foame, contrar discutiilor de pe aici ca reductilu are reactii adverse vreau sa va spun ca nu am avut nici un simtom in afara de faptul ca nu imi era foame si imi era sete, am inceput sa beau 2 litri de apa pe ai chiar si mai mult, inainte nu beam nici 1 litru, iar astazi 7 septembrie m-am cantarit si am 88 de kg. Am inceput tratamentu pe 15 aprilie.

| claudya a răspuns:

Bine de tot ai reusit ...bravo... dar fi foarte atenta in continuare...

| verona333 a răspuns:

Iti apreciez vointa ta mare pentru slabit, bravo, dar te-as sfatui sa nu folosesti pastile de slabit pentru ca am inteles ca acestea dezvolta paraziti in organism care se hranesc din intestine de aceea si slabesti mai usor, poate dai vreo analiza la helminti ca sa te asiguri ca totul e in regula, pentru ca am intilnit un astfel de caz cu paraziteaze de pe urma acestor pastile.

| KriSSu88 a răspuns:

Ce medicamente ai luat?

| KriSSu88 a răspuns:

Si eu am fost la 2 nutritionisti si amandoi mi-au recomandat Reductil, dar nu stiu ce sa fac.Am inteles ca afecteaza creierul.
Multa bafta in continuare si sa ajungi la kg.dorite,mi-as dori sa am si eu vointa ta, dar din pacate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felicitari pentru vointa.
De obicei daca reveniti la stilul de viata anterior, in ceea ce priveste mancarea, va veti ingrasa sigur pentru ca aportul caloric se mareste si atunci de aici vine ingrasarea. Puteti totusi pastra numarul de calorii la o masa chiar daca inlocuiti mancarea... dar
cel mai bine este sa va adresati unui nutritionist, va da un exemplu de regim personalizat sau va spune ce faceti bine si ce nu faceti bine in momentul de fata si care sunt pasii viitori pentru ca este normal ca nu veti manca asa toata viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ha, ai ajuns la momentul de cotitură: ce vei face după?
Învață să mănânci sănătos fără grăsimi, prăjeli, paste făinoase, pâine albă, conserve, mezeluri, carne grea (porc, miel), tocături, dulciuri, lactate și brânzeturi grase, sucuri acidulate (în special cele negre), zahăr alb, etc.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa faci laughing)
sa manci putin.|

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti afla toate informatiile si chiar cumpara reductil de pe www.reductil.ro Acesta este site-ul oficial al lor in Romania. Eu una am comandat ,si dupa o luna,impreuna cu o dieta usoara am slabit 10 kg! Mult succes!

| MariaIsabella10 a răspuns:

Buna! Cum ai reusit sa slabesti atat:* ai putea sa ma ajuti si pe mine?