| anonim_4396 a întrebat:

Salutări!

Din întâmplare, există pe aici persoanecare rămîn fără aer dacă vorbesc 3-2 minute neîntrerupt, sau din alte cauze, voi ce medicamente luati pentru a ameliora problema?

Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invata sa tragi aer in piept in timp ce vorbesti, daca e din aceeasi cauza ca la mine (astm) ar trebuie sa tusesti pana te ia salvarea.

| 1231242 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce medicamente ai, frate? și eu am astmsad

| anonim_4396 explică (pentru 1231242):

Spray-uri.

| Lili455 a răspuns:

Problema ta este ca ai astm! Medicamentele trebuiesc luate pe rețeta! Mai întâi trebuie sa te duci la doctor si sa faci un control sa vezi cat de grav este astmul(in ce stadiu este)!

| 1231242 a răspuns (pentru Lili455):

Am astm bronșic de 18 ani, și nu mi s-a întâmplat așa ceva, ce e de făcut, lili?sad