| anonim_4396 a întrebat:

Salutări, stie cine cat costa sa implantezi un dinte in Bucuresti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Probabil ca mai peste tot preturi intre 500 si +1000 de euro.
Fii atent/a ca cam doare pana il vezi montat
Stiu ca mama si-a facut ceva lucrare cu implanturi de vreo 5000 euro nu e mult nici putin e doar un pret, dar are mai multe implanturi de acestea.
Sfatul meu, nu merge la oricine, si nu te lua doar dupa pret ci dupa mana omului de lucru! Dupa experienta si cum lucreaza, nu conteaza ca e scump sau ieftin...dar cine e bun in implantologie nu este ieftin in primul rand!

| IIIshaneIII a răspuns (pentru Simpatic):

Multmesc pentru raspuns compet normal ca nu ma voi luat dor dupa pret eu ma gandeam sa platesc undeva la 800 pe bucata avand 7 in total, am facut ce era de plombat cu AOK și vrea sa von in Bucuresti sa fac implanturile, fiind și mai aoroape de casa nu trebuie sa platesc hotel

| Simpatic a răspuns (pentru IIIshaneIII):

Cu siguranta la 800 euro per bucata e ce trebuie!
Spor in a gasi un cabinet si mai ales un medic priceput!

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de cabinetul dentar pe care-l alegi si de materialele folosite pentru acel dinte (plastic, portelan, metal smad) pretul este intre 200 si 1000 euro, de bucata.

| IIIshaneIII a răspuns (pentru Violleta2022):

La 200 de euro cred ca pune surub pentru rigips cu plastilina?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde undeva faci, cu ce materiale... De la 600-700 euro în sus

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Mult