| andreibest97 a întrebat:

Salutari TPU! Fac sala de 4 luni am 82kg si 1.70, alimentatie corecta ( mananc carne,branza, oua, peste etc) si nu se vede nimic. ce imi recomandati? ar fi bine sa iau proteine? Eu m-am apucat de sala mai mult pentru slabit. pentru a slabi ce imi recomandati? ce exercitii?

FUNDAAAAAAAAAAAAAAA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Da, proteina e aproape imposibil sa fie convertita in grasime.

Am slabit 17 kg mananca si 2 mese dupa ora 18 ( eu am 5 mese, toate PRINCIPALE, nu gustari ), proteine la fiecare masa si am slabit fara probleme.

Mai documenteaza-te, chestia cu ora 18 = prostia din popor

p.s. : cred ca ai confundat proteinele cu carbohidratii

10 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Combina sala cu alergatul, inotul! Nu consuma proteine sau grasimi dupa ora 18! Bea dimineata ceai verde si ceai de papadie! Este bine sa ceri parerea unui medic inainte de solicitarea organismului!

| Cosmin86 a răspuns (pentru fabiola):

Sa nu consume proteine dupa ora 18? Ceva mai putin stupid nu stii?

| fabiola a răspuns (pentru Cosmin86):

Ai intrebat de reguli care sa le respecti pentru a slabi, daca ti se pare stupid intreaba un medic si nu aici!

| Cosmin86 a răspuns (pentru fabiola):

Nu eu am pus intrebarea

| fabiola a răspuns (pentru Cosmin86):

Atunci eu i-am raspuns lui si nu tie!

| Cosmin86 a răspuns (pentru fabiola):

Da, si ai raspuns cu o tampenie, sa nu mai consumi proteine dupa ora 18

| fabiola a răspuns (pentru Cosmin86):

Tu poti manca si noaptea daca esti inteligent si sigur vei slabi!

| Cosmin86 a răspuns (pentru fabiola):

Da, proteina e aproape imposibil sa fie convertita in grasime.

Am slabit 17 kg mananca si 2 mese dupa ora 18 ( eu am 5 mese, toate PRINCIPALE, nu gustari ), proteine la fiecare masa si am slabit fara probleme.

Mai documenteaza-te, chestia cu ora 18 = prostia din popor

p.s. : cred ca ai confundat proteinele cu carbohidratii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Mergi pe o alimentaţie săracă caloric,evită prăjeli,grăsimi, alimente preparate industrial, consumă multe fructe, legume proaspete, minim 2 litri de lichide, multă mişcare în aer liber.
Te pup!