| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi recomandati niste proteine pentru cresterea masei musculare. Cand spun proteine ma refer la suplimente. nu la proteinele pe care mi le procur in fiecare zi din alimentatie ( proteine - carne, branza, oua, lapte etc.).

Ceva nu foarte scump dar nici la 10 lei.

Ceva detalii : Am facut handball de performanta 2 ani, m-am lasat si m-am apucat de sala : 16 ani ( mai am 3 luni pana fac 17 ), 66 KG, 1.82 Inaltime, pot spune ca sunt Mezomorf.

Sala fac de 2 luni, in mod normal am 4 antrenamente pe saptamana ( Luni, Miercuri, Vineri si Sambata ).

Si as vrea sa stiu daca proteinele se iau si in zilele de pauza, aici ma refer la : Marti, Joi, Duminica.

Mersii frumos!

Răspuns Câştigător
| cristi1505 a răspuns:

Nu iti trebuiesc proteine, ci un gainer ca sa iei in greutate cu masa musculara.
Gainer=produs bogat in carbohidrati.
Ieftin? Nu gasesti ieftin si bun.Ti-as recomanda un Gfx-8 de la Pro Nutriton.Iti iei la 3 kg, costa 164 lei.Este foarte bun.Eu,la fiecare 3 kg de Gfx pun 3 kg pe mine.Il recomand, dar idea ar fi sa iti iei cel putin 6 kg ca sa iei calumea in greutate.Iei in doua serii, o data 3 kg si dupa inca 3.

P.Sbig grinaca nu ai cel putin 4 mese pe zi bogate in carbohidrati si proteine nu vei face nimic.

| Wehes a răspuns (pentru cristi1505):

Mersii frumos!

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sfatul meu este să consulți medicul de familie înainte de a lua aceste prafuri!
Pa, pa.

| OmuFoarfeca a răspuns:

Steroizi de la ruși!

| Marius1985 a răspuns:

Poti incerca si asta: http://track.metadrol.ro/product/Metadrol/?pid=120&uid=1419 da rezultate foarte bune, eu am fost multumit.

| uRage a răspuns:

Nu iti recomand sa folosesti proteine poti avea probleme cu organul sexual happy

| nesuferit a răspuns (pentru uRage):

Mai dat pe spate. inseamna ca tu nu mananci carne, oua, lapte, fasole, soia?

| cristi1505 a răspuns (pentru uRage):

Proteinele,suplimentele se gasesc si in mancare(lapte, carne, oua, soia etc.).Nu au cu ce sa dauneze.Practic sunt tot mancare! Nu mai comentati fara sa aveti un minim de cunostinte.

| Cosmin86 a răspuns (pentru uRage):

Esti idiot

| erkeon a răspuns:

Pai,da proteinele pentru masa musculara se iau si in zilele de pauza dar in cantitate mai redusa eu recomand Super mass gainer de la ''Dymatize
Link:http://www.megaproteine.ro/......ner-2-7kg/
Sau ''Serious Mass" de la Optimum Nutrition, au luat 8 anii consecutiv locul 1 pentru suplimentul anului.
Link:http://www.megaproteine.ro/Proteine-masa-musculara/ON-Serious-Mass-2-7-kg/
Dar mai sunt o serie de multe alte produse facute de alte firme nu chiar atat de cunoscute, dar totusi de calitate mai buna decat cele romanesti. Poti gasi mai multe aici.
Link:http://www.megaproteine.ro/Proteine-masa-musculara/