| Madryxo a întrebat:

Salutari TPU, ma numesc Corneliu, am 14 ani si de un timp am o problema la ochi si vreau sa stiu daca este grava. Din cand in cand ochi mei brusc fac stanga-dreapta de cateva ori intr-o fractiune de secunda, involuntar. Am fost la medic dar am aflat doar ca am miopie. Daca stiti va rog raspundeti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonim1207 a răspuns:

Nu iti face griji am avut aceeasi problema am purtat ochelarii un an si ochii mei faceau la fel si dupa un an dupa ce am renuntat la ochelarii a durat undeva pe la 4 5 luni totu a fost ok iar acum am luat-o de la capat... acel " din cand in cand e doar in mintea ta." Ochii tai fac asa din cauza oboselii asta mi-a zis medicul. Nu iti face prea multe griji. iar despre miopie nu pot sa imi dau cu parerea ca nu stiu ce este stiu doar ca am avut un coleg in a 7 care avea miopie si medicul i-a zis ca nu se vindeca de acea boala.

3 răspunsuri:
| m1dn1gh7 a răspuns:

Şi eu pățesc același lucru când sunt obosit. Nu te îngrijora. Odihnește-te mai mult si mai bine.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

Probabil ai nevoie de ochelari (posibil pentru o perioada scurta). Du-te la oftalmologie, sa vezi care este problema mai exacta si de ce ochelari ai nevoie.

| Madryxo explică (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Folosesc ochelari, chiar si cu acestia la ochi mi se intampla.