| Raul_5121 a întrebat:

Saluutari Tuturor! vreau sa ma ingras putin ca dupa sa transform mai mult in muschi. Am 1, 90 m, 70 kg 18 ani, si eu fac si handball de performanta, probabil nu am specificat acest lucru in postarile mele mai vechi tot legata de aceasta problema daca se poate zice asa. Eu as dori sa ma apuc de sala si sa-mi iau niste proteine bune pentru acumularea kg in plus :D, m-am tot uitat eu, m-am interesat, am ajuns la niste concluzii, asta http://www.megaproteine.ro/......a-300g/,si asta http://www.megaproteine.ro/Proteine/Dymatize-Elite-Whey- Protein-2-200g/, daca ati luat careva aceste suplimente va rog sa ma sfatuiti :D stiu ca depinde de ce mananc, depinde mult si de organismul meu, depinde de mai multe, as vrea sa fac si sala dar sa iau si proteine pentru a-mi mari capacitatea musculara daca pot zice asa. Multumesc Mult! vreau raspunsuri adevarate de la cei adevarati, nu de la persoane care nici nu stiu ce inseamna aceste produse!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

E IMPOSIBIL sa transformi grasimea in muschi, o celula NU se transforma in alt tip de celula.

Cu proteinele iti maresti capacitatea musculara? Proteinele refac fibrele dupa efort, pentru "marit capacitatea" iei oxid nitric, matrice de creatina, etc.

Pune mana si citeste ca lumea : www.culturism.ro, ca deocamdata ai toate notiunile praf si o sa faci o MARE VARZA

| Alinaka a răspuns:

Incearca sa folosesti proteine ca si supliment alimentar.