| Mrr2000 a întrebat:

Saluuuut TPU. De ceva timp (3-4 zile) ma doare in partea inferioara,dreapta a abdomenului. Cateodata ma doare intre buric si bazin,alteori ma doare si mai jos,sper ovare. Urmeaza sa merg la doctor desi eu cred ca e apendicita. Stiti ce as putea sa fac ca sa opresc durerea, cel putin pana ajung la doctor? Va multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Din nefericire nu poti opri durerea -nu am auzit sa mearga cu nurofen sau ceva de felul acesta; de aceea este caz de urgenta si trebuie tratat ca atare.