| RoboțelulAndroidDinTelefon a întrebat:

Hei,

Sambata seara m-a apucat un junghi in partea dreapta a abdomenului, chiar pe "sunculita", uneori tinde un pic spre spate. Acesta dispare cand stau intr-o pozitie confortabila, dar ma deranjeaza putin cand merg si abia ma intorc in pat de pe o parte pe alta. Mentionez ca este si o pata rosiatica de aproximativ 2cm lungime in zona in care doare, uneori nici nu se vede. Nu am alte probleme, nu am febra, greata, lipsa de pofta de mancare, diaree sau mai stiu eu ce. Ma gandeam la apendicita, dar acolo sunt si alte simptome pe langa durere, iar locatia e la buric spre dreapta jos, asadar as scoate-o din calcul. Durerea este relativ suportabila. Nu este umflat. Mai degraba e o senzatie de cutit infipt care se misca. In urma cu o saptamana am incheiat o cura de magneziu (1000mg/zi) si vitamina C. Ce ar putea fi?

Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

De ce nu mergi la doctor? Îți trebuie niste analize serioase și apoi tratament.

| RoboțelulAndroidDinTelefon explică (pentru Catrice):

Acesta va fi urmatorul pas, dar pana a ajunge acolo am preferat sa intreb, ma gandeam ca e vorba de o problema temporara la muschi sau ceva de acest gen. Multumesc!

| RoboțelulAndroidDinTelefon explică:

Multumesc!

| smecher777 a răspuns:

Ar putea fi fiara.

| smecher777 a răspuns:

Ar putea fi fiara