| ardoare21 a întrebat:

Sanatate mintala. Acum cateva luni am luat lorezepam si olanzapina, pentru depresie. Am avut cateva efecte secundare, tremurat maini, si mai ales pierderea concentrarii si a memoriei. Acum dupa 4 luni de zile am ramas cu aceeasi problema de concentrare si memorie, nu pot sa ma concentrez deloc, citesc degeaba. Oare trebuie sa mai astept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca ti-au fost recomandate de un medic mergi din nou la el, dar daca nu ti-au fost recomandate mergi la un medic, nu e bine sa le iei asa de capul tau.

| alin131 a răspuns:

Poti merge la neurolog ca si sfat medical sau neuropsihiatru.

Eu spun sa te rogi cu inima deschisa la Iisus Hristos sa te ajute. Pe mine ma ajuta mereu si m-a salvat de la moarte de 7 ori.