| Iuliaiulia1993 a întrebat:

Saptamana 19 de sarcina.
Am avut o scurgere maronie ( f puțin) ca la începutul menstruației.
E normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nu vă înțeleg, dacă sunteți însărcinate, nu aveți medic ginecolog care să vă supravegheze, nu aveți numărul de telefon, profilul de pe Facebook al acelui medic și astfel de întrebări să le puneți direct doctorului?
Aici, despre o sarcină, pot vorbi mame, dar fiecare sarcină e diferită, are specificul ei!
Scurgerea maronie poate fi de la orice. Aveți 4luni și jumătate. Întrebați doctorul!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Enormal la varsta mea dansul dansul e normal la varsta mea cînta Silvia Dumitrescu., mergi la medic in loc sa stai pe TPU sa nu aflii nimic, ti a zis bine Romeo 78 ai medic ginecolog, ai numarul lui? Suna l nu astepta tratamente pe TPU, este in joc sanatatea ta si a fătului, ce varsta ai?

| corbulalbrosu a răspuns:

In astfel de situatii trebuie sa iei imediat legatura cu medicul tau ginecolog.