| yonu a întrebat:

Sapunul Dove este bun sa te speli pe fata daca ai cosuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Smokaraieee a răspuns:

Sapunul acela nu este facut pentru indepartarea cosurilor,e facut pentru finete, catifelare, gingasia obrajilor ...si cam atat laughing

10 răspunsuri:
| Dummi a răspuns:

Absolut nu happy
Sapunul Dove lasa reziduu dupa limpezire care inchide porii si de aici porneste si inflamatia si formarea cosului.
Daca tot folosesti un sapun pentru fata incearca unul care dupa limpezire se curata de tot.

| filipm2001 a răspuns:

Poti sa te speli linistita pe fata cu el. E chiar recomandat sa speli bine fata si daca ai cosuri, si daca nu ai, si Dove e foarte bun pentru ca are PH neutru.
Succeswinking

| AmandytaErhan a răspuns:

De fapt in publicitate si arata ca trebuie sa te speli cu el pe fata...dar daca vrei sa faci asta pentru scaparea cosurilor el nu o sa ajute

| anutza97 a răspuns:

Da sapunul dove este bun pentru finetie catifelarea si curatarea pielii dar nu te va ajuta sa scapi de cosuri... daca nu te der dai si u un click http://fripta.com/u.php?user=anutza9711

| onutza98 a răspuns:

Sapunul nu prea face bine la ten pentru ca te poate irita, Dove doar la reclame zice ca e bun, dar sa stii ca nu e extraordinar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dove este atent cu produsele special create pentru pielea delicata a copiilor si lanseaza sapunul-crema Dove Extra Sensitive cu o patrime crema hidratanta, ce actioneaza delicat asupra pielii fiind recomandat pentru ingrijirea zilnica a bebelusilor, a copiilor si a persoanelor cu afectiuni dermatologice precum dermatita atopica sau acneea.

| MaeRi a răspuns:

Depinde de tipul tau de piele, la unii sapunul Dove nu afecteza, dar la altii afecteaza, mai bine te duci la un dermatolog ca sa afli tipul tau de ten si sa iti dea sfaturi ce este bine si ce nu este.

| Aylin23 a răspuns:

Eu il folosesc dimineata cat si seara.
Eu am scapat de cosuri si numai folosesc crema hidratanta.

| geanina3 a răspuns:

De la ala mi-au aparut o gramada de cosuri laughing. ma miram ca in fiecare dim cand ma spalam aveam un cos chiar 2, 3 in plus. laughing. recomand herbagen lichid e asa fin si nu usuca :*

| Jaway a răspuns:

Buna! Incearca sapunul cu sulf e foarte bum il gasesti in farmacie si nu e scump e intre 6-7 lei! si eu am cosuri s m-am spalat cu sapun cu sulf si mai mi sau dus din ele... Bafta!