| Gabica a întrebat:

Sarea de lamaie cu zahar are efecte nocive? Am mancat vreo 30 de paie din-alea colorate cu sare de lamie cu zahar si apoi a inceput sa ma doara capul.In timpul zilei nu am mancat mancare aproape deloc.Credeti ca este pntru ca le-am luat pe stomacul gol sau nu are nicio legatura cu capul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FucktheSystem a răspuns:

Nu are nici o legatura. Eu mancam si cate 100 pliculete pe zi si nu pateam nimic. Nu sunt sanatoase dar nici nu au o legatura directa cu capul.

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Sarea de lamaie nu este sanatoasa in nicio imprejurare.

| pwp a răspuns:

Nu e nicio problema ca ai mancat atatea, dar eu iti recomand mai putine pe zi happy

| Agutzzza a răspuns:

Buna, nu cred ca are vreo legatura cu capul dar nu fac bine pentru. ca sunt plicne de E-uri conservanti colorantin si toate prosiile! te sfatuiesc sa numai mananci ok?

| blackrose7911 a răspuns:

Mie mi se par gretoase dar fiecare cu gusturile lui. de fapt imi intorc stomacul pe dos si odata chiar am vomat. totusi nu patesti nimic decat febra 50 in caz ca esti anemica!